Rating list of players from DE - Germany


13 Jun 2024

 Place  Name                                  Club  Grade   GoR    R_max  DGoR    NT  Last appearance


     1  Wang Siang_Jie                        M       3p    2797   2797     -2     5  T221029E 
     2  Kim Seong-Jin                         B       7d    2794   2798     -2    33  T240518B 
     3  Hong Seul-ki                          B       7d    2721   2739     -6    32  T230723C 
     4  Welticke Jonas                        BN      6d    2642   2651     +4   280  T240601B 
     5  Kamegawa Keiji                        HG      6d    2619   2620     -1     6  T240525B 
     6  Kraemer Lukas                         BN      6d    2605   2605    +12   144  T230930C 
     7  Teuber Benjamin                       C       6d    2590   2591     -1   232  T240504E 
     8  Pankoke Matias                        OS      6d    2575   2575     -1   127  T231019A 
     9  Dickhut Franz-Josef                   LP      6d    2555   2556     +1   170  T240420H 
    10  Obenaus Johannes                      B       6d    2537   2556     -4   153  W240517A 
    11  Pittner Arved                         B       5d    2525   2527     +7   233  T240518B 
    12  Kacwin Christopher                    D       5d    2512   2523     +4   145  T240601B 
    13  Xing Yuze                             HD      5d    2509   2510     +8   131  T240601B 
    14  Xu Chenrui                            KG      5d    2496   2505     -9     3  T240601B 
    15  Lu Ji                                 HH      5d    2492   2499     +9    40  T240316E 
    16  Ruzicka Martin                        DA      5d    2482   2488     +0   150  T240525H 
    17  Kato Ryo                              B       4d    2469   2469     -1     6  T220528B 
    18  Wu Haohan                             DU      5d    2462   2465     -3    18  T240601B 
    19  Volk-Lu Chu                           S       4d    2457   2471    -14    34  T230923C 
    20  Zhang Shukai_Kirby                    F       4d    2457   2457     +9   102  T240601B 
    21  Zhou Li                               F       5d    2456   2456    -10    69  T221001C 
    22  Schuetze Bernd                        B       4d    2455   2463     -8   141  T231125I 
    23  Bantla Chafiq                         JIGS    4d    2432   2434     -2    90  T240601B 
    24  Liu Chang                             GOE     4d    2429   2429    +14     9  T240427B 
    25  Ulbricht David                        MS      4d    2428   2444     +2    57  T240601B 
    26  Frejlak Virzhinia                     Tubi    4d    2424   2426     -2   163  T240309A 
    27  Fincke Jonas                          M       4d    2421   2424     +7   123  T240608B 
    28  Huang Xingchang                       SB      4d    2421   2421     +8     2  T230729A 
    29  Holle Cedric                          SB      4d    2417   2417     +6    34  T230923C 
    30  Radmacher Bernd                       MEE     4d    2409   2423     -1   314  T230930F 
    31  Jasiek Robert                         B       5d    2409   2416     +5   230  T231125I 
    32  Schomberg Niels                       DA      4d    2406   2416     +4   199  T240601B 
    33  Wandelt Lukas                         OL      4d    2394   2409     -7    85  T240518B 
    34  Marz Manja                            JIGS    4d    2392   2398    +17   207  T240525D 
    35  Lyu Yiwen                             xxxx    4d    2392   2392     -8     1  T231125I 
    36  Franke Lutz                           HH      5d    2387   2416    -29    76  T240316E 
    37  Dieterich Martin                      MZ      3d    2373   2379     -6    17  T230923C 
    38  Stauder Leon                          LU      4d    2373   2373     -7    77  T221029D 
    39  Meyenschein Marco                     HB      4d    2372   2372     -7    42  T230415A 
    40  Chen Feiyang                          F       4d    2372   2372     +2    49  E221112A 
    41  Nitschke Janos                        USCL    3d    2371   2371    +25    19  T230916L 
    42  Pantle Thomas                         B       4d    2370   2370     +9    61  T240309A 
    43  Terwey Matthias                       DA      4d    2359   2384     -1   215  T240601B 
    44  Passow Adrian                         BE      4d    2351   2363    -12    57  T230902E 
    45  Stackelberg Peter                     KA      3d    2347   2348     -1    70  T240413C 
    46  Gast Johannes                         B       3d    2344   2346     -3    22  T231007H 
    47  Maurer Frank                          BS      4d    2336   2339     -3    29  T231209M 
    48  Zhang Shilong                         USVD    3d    2327   2327    +10     2  T240504E 
    49  Wu Weidong                            F       4d    2327   2327    -13    32  T221001C 
    50  Wen Yibo                              BS      3d    2327   2327    +27     1  T220702E 
    51  Wagner Gabriel                        TR      3d    2320   2320    -22    78  T230527G 
    52  Blarr Nils                            F       3d    2309   2310     -1    40  T230902C 
    53  Zhang Chen                            IL      3d    2306   2306     +6     1  T230909I 
    54  Budahn Michael                        B       3d    2306   2348     -9   162  T240518F 
    55  Berben Tobias                         HH      3d    2296   2296     +5   219  T240426A 
    56  Bernhauer Felix                       HD      3d    2295   2295     +2    28  T230225D 
    57  Heuchler Sebastian                    PB      3d    2295   2304    -10    48  T230723B 
    58  Koller Sebastian                      ED      3d    2294   2294     -8    30  T221022E 
    59  Dai Dongchen                          M       3d    2292   2296     -3     2  T231111G 
    60  Krause Daniel                         B       3d    2291   2291     +7    90  T240525H 
    61  Lewerenz Bernd                        KI      2d    2290   2290    +29   112  T240316E 
    62  Kannengiesser Per                     B       3d    2288   2297     -9    71  T230723B 
    63  Ruse Victor                           KS      3d    2287   2297    -10    34  T240601B 
    64  Knauf Barbara                         K       3d    2285   2296     -2   178  T240518F 
    65  Claasen Tony                          HH      3d    2283   2288     -3    88  T240302I 
    66  Ente Lisa                             H       3d    2282   2295    -13   102  T230723B 
    67  Mueller Pascal                        DA      3d    2282   2282     -2    88  T220801A 
    68  Wilms Maike                           HH      3d    2278   2278     +0    34  T240316K 
    69  Knauf Torsten                         B       2d    2276   2276     +5   154  T230723B 
    70  Kettenring Thomas                     M       2d    2273   2273     -0   248  T240601B 
    71  Perkkio Ari-Pekka                     M       3d    2270   2350     -7    42  T240601B 
    72  Arba Alexandru                        HH      3d    2268   2297    -28    39  T240316E 
    73  Fecke Andreas                         LP      3d    2268   2275     -7    94  T240420H 
    74  Cech Tim                              P       2d    2264   2264     +1    36  T231125I 
    75  Jipp Thomas                           HH      3d    2262   2308    -46    34  T230723B 
    76  Weber Helmut                          BN      2d    2258   2258    +16   125  T230225D 
    77  Erichsen Thore_von                    J       2d    2255   2255     +3    45  T220903G 
    78  Schiller Stephan                      L       3d    2255   2268    -13     9  T230708B 
    79  Yoo Sung-Chae                         B       3d    2255   2286    -31     2  T231125I 
    80  Dottan Adam                           B       2d    2251   2251    +18    59  T240601B 
    81  Preiss Vincent                        SB      3d    2249   2249    -19    29  T220604A 
    82  Luo Hong                              A       3d    2249   2265    -17    26  T240608B 
    83  Qiao Jing-Xiang                       D       3d    2244   2250     -2    41  T240504D 
    84  Ramlow Uwe                            F       2d    2242   2242     -0   158  T240601B 
    85  Vygen Jens                            BN      3d    2240   2240    -12    90  T230225D 
    86  Diering David                         HL      2d    2237   2248    -11    32  T240518F 
    87  Cinal Tarik                           M       2d    2236   2236     -0    71  T240608B 
    88  Kuehner Christian                     MZ      3d    2235   2255    -13    81  T240302I 
    89  Weigert Erik                          JIGS    2d    2227   2237     -7    23  T240224D 
    90  Kurz Alexander                        B       2d    2223   2241     +6   138  T240525H 
    91  Huebner Thomas                        DD      2d    2222   2245    -23    19  T240406D 
    92  Marz Michael                          JIGS    2d    2221   2235     +6   231  T240207A 
    93  Rueckert Leon                         GOE     2d    2218   2222     +4    31  T240427B 
    94  Gatz Lars-Olaf                        SRB     1d    2216   2220     -4    51  T240525H 
    95  Splettstoesser Peter                  HH      2d    2208   2208    +21   129  T230729A 
    96  Quathamer Casjen                      KS      2d    2206   2207     -1    58  T230701H 
    97  Grzeschniok Anton                     F       2d    2203   2227    -23   237  T240601B 
    98  Sambale Bernd                         L       2d    2200   2276    -11    99  T231209M 
    99  Li Shizhao                            W       2d    2196   2196     +4    87  T231028B 
   100  Werner Wolfgang                       M       2d    2194   2202     -8    68  T240203F 
   101  Meemken Kai                           BT      2d    2192   2225    +14   109  T240608B 
   102  Arba Andrei                           B       1d    2187   2187    +15    22  T231125I 
   103  Jin Shen                              M       2d    2185   2185    -15     1  T231118G 
   104  Lang Markus                           EF      2d    2184   2192     -8    14  T230729A 
   105  Snatzke Raymond_Georg                 M       2d    2180   2225     -0    74  T240608B 
   106  Kenter Theo                           BI      2d    2178   2178    +13    11  T240420H 
   107  Wolter Bernd                          B       4d    2177   2217    -34    51  T240525I 
   108  Yiqing Zang                           Kaar    1d    2170   2203    -33     4  T230930F 
   109  Wolff Martin                          HH      3d    2169   2174     +5    79  T240518F 
   110  Berghoff Sebastian                    HH      2d    2169   2169     +5    46  T240518F 
   111  Donle Isabel                          HD      2d    2169   2189     +2   100  T240525H 
   112  Wang Gen                              HH      2d    2169   2193    -13     4  T240427B 
   113  Schuetze Rainer                       BN      2d    2167   2187    -20   155  T230617C 
   114  Gronau Max                            DA      1d    2164   2164     +2    40  T240601B 
   115  Naumann Christoph                     TR      1d    2160   2160    -12    24  T221001C 
   116  Bertram Johannes                      S       1d    2154   2154    +11    11  T230923C 
   117  Staeger Tim                           F       1d    2152   2152    +16    85  T230923C 
   118  Dickfeld Gunnar                       F       2d    2152   2152     +8    69  T240601B 
   119  Beggerow Joachim                      BS      2d    2148   2167    -19   195  T240316E 
   120  Bambusch Fabian                       A       2d    2148   2188     -2    69  T240608B 
   121  Chang Bie                             BN      1d    2144   2144     +1     8  T230225D 
   122  Lorenz Olaf                           B       1d    2142   2142     +6    27  T231007H 
   123  Moldovan Christian                    E       1d    2135   2138    +24    55  T230822A 
   124  Marz Ferdinand                        JIGS    1d    2134   2134     +5   139  T240525D 
   125  Boeger Helge                          HK      1k    2131   2131    +12    26  T240316E 
   126  Czernia Rafael                        BO      1d    2130   2130    +10    31  T221029B 
   127  Sonnenberger Joerg                    HRO     1d    2124   2124    +21    71  T231209M 
   128  Bader Andreas                         BN      1d    2123   2137    -15    56  T240518F 
   129  Kleinhans Guido                       M       1d    2121   2121    +22    85  T231118G 
   130  Nguyen-Huu Tin                        H       1d    2115   2115     +3    67  T220625K 
   131  Kiehl Andreas                         M       2d    2114   2114    -35    20  T221022E 
   132  Schaaf Emanuel_Jun                    TR      1d    2112   2112     +3    40  T240420D 
   133  Leon Stefan                           P       1d    2111   2111    -11    68  T230506L 
   134  Hilpert Rene                          BN      1d    2110   2110    +16    84  T230723B 
   135  Kestler Dirk                          RH      1d    2110   2131    +11    16  T230729A 
   136  Schmid Thomas                         S       2d    2107   2116     -9    93  T230923C 
   137  Gerloff Roman                         HH      1d    2106   2106    +34    21  T240518F 
   138  Meyer Juergen                         RE      1d    2104   2123     -6   254  T240518F 
   139  Mester Yavuz                          B       1d    2103   2107     +7    22  T240224B 
   140  Stoll Ruediger                        USCL    1d    2101   2105    +13    43  T240504E 
   141  Coughlan Eamonn                       B       1d    2098   2098     -2     9  T230729A 
   142  Engel Olaf                            FL      2d    2098   2098     +1    15  T230909H 
   143  Kischkat Paul                         S       1d    2097   2098     -1    14  T240413C 
   144  Guenther Benjamin                     B       1d    2097   2097    +15    33  T231125I 
   145  Napora Dawid                          D       1d    2092   2092    +13    23  T230930F 
   146  Tappe Jochen                          DA      1d    2092   2092    +33   127  T230723B 
   147  Wang Gang                             F       1d    2090   2090    -10     1  T221001C 
   148  Baaran Jens                           HH      1k    2090   2099    -10    27  T230723B 
   149  Qian Jimin                            RAT     1d    2088   2098    -10     7  T230930F 
   150  Ulrich Sebastian                      DA      1d    2087   2087    -11    58  T230610H 
   151  Lunnebach Oliver                      K       1d    2086   2086    -23    13  T220625A 
   152  Haas Richard                          DA      1d    2083   2090     -1   111  T240601B 
   153  Zeppenfeld Martin                     KA      1d    2082   2082    +11     8  T240413C 
   154  Schmidt Jakob                         WI      1d    2080   2145     +1    53  T240518G 
   155  Bock Julian_von                       K       1d    2078   2078    +17    14  T230617C 
   156  Wu Xiaojun                            F       1d    2078   2078    -22     1  T221001C 
   157  Jordan Daniel                         B       1d    2078   2090    -12    96  T231125I 
   158  Haalman Diederik                      B       1d    2077   2077     -4    24  T220528B 
   159  Chang Chul_Sang                       D       1d    2072   2072     +7     2  T230930F 
   160  Maidowski Paul                        B       1k    2071   2095    -13    13  T240525H 
   161  Hensel Rainer                         SU      1k    2069   2100    -18   122  T240427B 
   162  Boenig Holger                         B       1d    2067   2090    -24    11  T231007H 
   163  Schreiber Timo                        B       2d    2064   2080    -16    25  T230723B 
   164  Breuer Juergen                        H       1k    2063   2063    +16   123  T240427B 
   165  Fisches Zacharias                     B       1d    2063   2063     -5    47  T220527A 
   166  Luber Christoph                       M       1d    2062   2062    -10     9  T221022E 
   167  Osten David                           M       1d    2062   2062    -16    34  T230325E 
   168  Grosse_Lordemann Stephan              B       1d    2059   2086     -5    24  T240224B 
   169  Kittlitz Adrian                       ED      2k    2058   2060     -2    33  T240203F 
   170  Pitters Patrick                       FL      2d    2058   2068    -10    40  T230617L 
   171  Chen Yukai                            WOB     1d    2056   2056    -44     1  T220702E 
   172  Goettling Guido                       PB      1d    2056   2056     -0     9  T240420H 
   173  Waschipky Robert                      L       1k    2056   2056     +5    61  T240224B 
   174  Mueller Daniel                        USCL    1k    2056   2056     +9    18  T240504E 
   175  Zimdars Joschka                       H       1d    2055   2082     +0    64  T230819F 
   176  Weber Denis                           MA      1d    2054   2057     -3    56  T240601B 
   177  Runge Bernhard                        B       1d    2053   2053    -16    64  T230506L 
   178  Heuer Falk                            SB      1k    2053   2057     -4    17  T231028B 
   179  Vielhauer Christoph                   F       1k    2053   2074    -10    10  T240518G 
   180  Ammermann Christoph                   UL      1d    2053   2064    -11   104  T240601B 
   181  Ding Zhuo                             HD      1k    2050   2073    -23     4  T240106D 
   182  Penner Markus                         B       1k    2048   2050     -2    22  T231125I 
   183  Misof Lukas                           GI      1k    2045   2045    +12     3  T240601B 
   184  Reif-Wege Frank                       BS      1d    2044   2044    +11    34  T231209M 
   185  Lanz Uwe                              B       1k    2044   2044    +24    27  T230723B 
   186  Henning Bjoern                        MZ      1d    2043   2043    +15     9  T240601B 
   187  Sun Ryan                              W       1k    2041   2041    +20    41  T240420H 
   188  Kontny Klaus                          DD      1k    2039   2039     +2    61  T240406D 
   189  Silles Marco                          BN      1d    2039   2039    +12   234  T230617C 
   190  Riedl Christian                       BT      1k    2038   2044     -7    81  T240525D 
   191  Gauthier Lena                         J       1k    2035   2039     -4   115  T230916L 
   192  Sprung Alexander                      xxxx    1k    2034   2034    +34     5  T230723B 
   193  Sander Volker                         PI      2k    2034   2034    +27    59  T240518F 
   194  Rueten-Budde Jan                      HH      1k    2033   2034     -1   130  T230723B 
   195  Meier Christian                       MS      1k    2030   2030    +12     9  T231021E 
   196  Oldag Sonny                           Neuk    1k    2030   2081     +3    40  T240518F 
   197  Luethke Hans-Eckart                   SN      1k    2029   2034     -5    79  T230909H 
   198  Knauf Florian                         H       1k    2028   2028    +13     4  T240427B 
   199  Huang Ruizheng                        BB      1k    2028   2028    +39    20  T240601B 
   200  Hadlich Uwe                           DD      1k    2026   2039    -13    70  T240406D 
   201  Hippel Klemens                        B       1k    2025   2028     -3    41  T231125I 
   202  Yang Jianguo                          MA      1k    2024   2045    -21     2  T231028B 
   203  Thaumiller Martin                     L       1k    2023   2023    +26    54  T240518F 
   204  Glawion Carsten                       J       1k    2022   2026     -4    55  T230930B 
   205  Schneider Rene                        KM      1k    2022   2022    +22     1  T240406D 
   206  Hautzinger Thomas                     D       1k    2021   2021    +24     4  T230930F 
   207  Graeber Michael                       FR      1k    2016   2020     -4    34  T230715B 
   208  Fritsche Oliver                       xxxx    1d    2015   2015     +9     7  T240302E 
   209  Mayer Simon                           BT      1k    2015   2016     -1    21  T240203F 
   210  Chamot Pierre-Alain                   K       1k    2015   2045    +20    54  T230729A 
   211  Mex Gerd                              GOE     1d    2014   2104    -35   376  T240518F 
   212  Kraus Tristan                         M       1k    2014   2044     +0    26  T240608B 
   213  He Jinrui                             HD      1k    2009   2061    -52     2  T240106D 
   214  Bull Michael                          HRO     1k    2009   2009     +6    31  T240406D 
   215  Lochbrunner Matthias                  S       1k    2007   2027    -20    17  T240525I 
   216  Kolassa Stephan                       KN      1k    2005   2033    -13    40  T240420F 
   217  Urbanek Christian                     F       1k    2003   2023    -21    14  T240302I 
   218  Peters Torben                         B       1d    2003   2003     +3    32  T231021E 
   219  Gehrke Lars                           WI      1k    2003   2013     -1    49  T240601B 
   220  Dohme Max                             B       1k    2001   2009     -7    10  T230729A 
   221  Teufel Hans-Ulrich                    HD      1k    2001   2046    -45    17  T240413C 
   222  Wirthmann Benjamin                    DA      1k    2000   2006     -6    34  T240601B 
   223  Jacob Dominik                         S       1k    1996   1996    +35     9  T240413C 
   224  Einhaus Tristan                       OD      1k    1995   1995    -12     6  T230520I 
   225  Tolke Christoph                       HAL     1k    1995   1995    +17    33  T230916L 
   226  Ente Werner                           KI      1k    1991   1999     -9    44  T230617L 
   227  Thiedig Christoph                     Lub     1k    1990   1990    +29     6  T231125I 
   228  Pfeiffer Axel                         HDL     1k    1989   1989    -11     4  T240207A 
   229  Astl Armin                            MD      1d    1987   2027    -40     5  T231028D 
   230  Roelz Marcus                          HGW     1k    1986   1986     +1    56  T230515B 
   231  Kroll Harald                          E       1k    1984   2002     -1   367  T240225C 
   232  Henkel Marco                          C       1k    1981   1981    +12    26  T240525D 
   233  Dittmann Jenny                        KI      2k    1980   1980    +13    55  T240316K 
   234  Naarmann Simon                        KS      1k    1976   1976     +4    10  T240420H 
   235  Mazanek Steffen                       DD      1k    1975   1985     -9    32  T240504E 
   236  Hoff Manuel                           E       2k    1974   1974     +3    19  T240420H 
   237  Kostka Hans                           M       1k    1970   2002    -23    40  T231028B 
   238  Cinar Kasim                           HB      1k    1969   2025    -56    63  T240518F 
   239  Ries Thomas                           H       1k    1967   2004    -25    89  T240601B 
   240  Deckert Marc                          N       1d    1965   2024    -59    11  T230723B 
   241  Pittner Thomas                        B       1k    1964   2010    -46   186  T240518F 
   242  Han Junyi                             TUE     1k    1963   1963     +1     2  T230608A 
   243  Hoedtke Matthias                      HL      2k    1960   1960     +2    54  T240316E 
   244  Lenz Oliver                           P       2k    1960   1991     -3    81  T240608A 
   245  Konert Thomas                         A       2k    1952   1952    +29    13  T240608B 
   246  Kube Alexander                        C       1k    1951   1957     -6    19  T240525D 
   247  Hanebeck Nils                         KI      1k    1948   1948     +0    51  T240316E 
   248  Schmidt Hendrik                       DU      2k    1947   1947    +23    11  T231021E 
   249  Andernach Bjoern                      BI      2k    1944   1944     +5    22  T240420H 
   250  Krause Frank                          M       1k    1944   1970    -12    75  T240203F 
   251  Papachristopoulos Alexis              BN      2k    1943   1943    +83    28  T230617C 
   252  Schroeder Jan                         SN      2k    1943   1943    +44    38  T231007H 
   253  Rui Hu                                GP      2k    1937   1948    -11    30  T240530A 
   254  Mack Jan                              HD      2k    1934   1934     -0    16  T240413C 
   255  Keller Yannik                         DA      2k    1931   1931     +7     8  T240601B 
   256  Kassargian Aarne                      M       2k    1929   1942     -3    56  T240608B 
   257  Reinke Hendrik                        B       2k    1927   1939     +6   114  T240525H 
   258  Drewitz Michael                       HH      2k    1927   1991    +17   185  T240518F 
   259  Oesterle Florian                      KA      2k    1927   1927    +11     9  T240413C 
   260  Teschke Olaf                          B       1k    1926   1937    +10     9  T231125I 
   261  Koulen Michael                        AC      2k    1925   1965    -40     9  T240106C 
   262  Steffens Arne                         H       1k    1925   1925     +9    15  T240427B 
   263  Naeve Ruediger                        HB      1k    1925   1925    +19    70  T230729A 
   264  Apelt Thomas                          F       2k    1923   1923     +2    10  T240302I 
   265  Stanetzek Carsten                     BN      2k    1922   1946     -5     6  T230729A 
   266  Sander Rolf                           MZ      2k    1921   1921    +13    30  T240518G 
   267  Seckinger Bernhard                    W       2k    1918   1934     +7    99  T240518F 
   268  Puse Martin                           B       2k    1918   1924     -6     5  T240525H 
   269  Werthmann Julian                      PB      2k    1915   1915    +15     6  T240420H 
   270  Probst Burghard                       H       2k    1915   1939     -4    61  T240427B 
   271  Bergmann Martin                       BM      1k    1914   1914     +2    14  T240427B 
   272  Kirschen David                        HD      1k    1913   2013     -0    17  T240601B 
   273  Helms Mathias                         DO      2k    1912   1912    +11     4  T231021E 
   274  Hershoff Martin                       PB      1k    1911   1915    +13   189  T231021E 
   275  Tibke Jonas                           DA      3k    1906   1906    +36    16  T240601B 
   276  Steffens Siegmar                      B       2k    1903   1933    -30    82  T240203F 
   277  Kuchelmeister Steffen                 DA      2k    1903   1903    +22    21  T230902C 
   278  Wirth Peter                           D       4k    1902   1902    +21    18  T240420H 
   279  Veltri Bruno                          HAL     2k    1901   1901    +45    10  T230916L 
   280  Bergholz Andre                        BN      2k    1898   1907     -9    42  T231125I 
   281  Rabeneck Linus                        F       2k    1896   1896     -4     2  T240302I 
   282  Limbach Axel                          B       3k    1891   1891    +24   123  T231125I 
   283  Weigmann Arved                        P       2k    1891   1905     -1   186  T240406D 
   284  Hajnal Peter                          B       2k    1887   1887    -13     1  T231007H 
   285  Guengoer Yilmaz                       LGW     2k    1887   1887    -13     1  T230617C 
   286  Schill Holger                         S       5k    1884   1893     -9    29  T230923C 
   287  Mueller Marcus                        H       2k    1883   1917    +13    26  T240518F 
   288  Illig Roland                          HH      3k    1882   1884     -2    33  T240316E 
   289  Lieventhal Hans                       S       2k    1882   1882     +3   123  T230923C 
   290  Wenzel Alexander                      J       2k    1877   1888     -8    43  T230930B 
   291  Kaetker Florian                       HB      2k    1874   1874    +44     5  T240518F 
   292  Schweitzer Erik                       W       2k    1871   1883    +21    87  T231125I 
   293  Bensel Rolf                           DT      4k    1870   1870     +2    61  T240420H 
   294  Gerdes Wolfgang                       WHV     4k    1870   1870    -13    18  T230527A 
   295  Hartmann Christian                    HH      3k    1870   1881    -11    53  T240316E 
   296  Knauf Franz-Josef                     SU      2k    1870   1970    -56    95  T230723B 
   297  Richter Uwe                           FT      3k    1866   1885    -18   118  T230723B 
   298  Xiang Shuaibo                         HD      2k    1865   1865    -35     1  T240106D 
   299  Sieber Andre                          BN      2k    1864   1889    -25    58  T230617C 
   300  Kieschke Joachim                      OL      2k    1864   1864    -24    32  T230527A 
   301  Nuebel Peter                          FDS     3k    1861   1861    +13    35  T231028B 
   302  Koch Paul                             LE      3k    1861   1861    +44    68  T240427B 
   303  Ohlenbusch Birgit                     KI      3k    1859   1871    -12    36  T230723B 
   304  Salchow Olaf                          MD      4k    1858   1893    -34    20  T231028D 
   305  Steinbuch Jonathan                    OS      4k    1858   1873    -15    21  T230715A 
   306  Severing Ingo                         KI      2k    1857   1872    -15    52  T230617L 
   307  Scheibe Rene                          USCL    2k    1855   1863     -8    26  T240406D 
   308  Mei Litao                             BB      2k    1851   1854    +16    25  T240601B 
   309  Zhang Miles                           F       2k    1851   1871    -20    76  T240601B 
   310  Gruen Gerd-Peter                      BI      1k    1850   1850    +16     6  T240420H 
   311  Zhang Xingyi                          KA      3k    1846   1846    +40    17  T240413C 
   312  Urban Andreas                         B       2k    1845   1876     +9    89  T231125I 
   313  Hiller Wolfgang                       B       5k    1844   1866    -21     3  T230827A 
   314  Knuepffer Klaus                       P       3k    1844   1863     -1    35  T240608A 
   315  Duevel Gunnar                         HH      2k    1844   1844     +0    50  T230729A 
   316  Landskron Burkhard                    GP      2k    1844   1858     +3   151  T230729A 
   317  Brunn Jonathan                        C       3k    1841   1841    +31    13  T240504E 
   318  Stuhr Volker                          B       3k    1840   1840     +0   121  T240224B 
   319  Senoner Tobias                        S       3k    1837   1837    +49     6  T240203F 
   320  Melzer Marco                          H       2k    1836   1864    -27    30  T231021E 
   321  Wulf Joachim                          M       2k    1834   1871    -37    12  T240203F 
   322  Pflug Andreas                         BS      3k    1833   1859    -17    27  T231209M 
   323  Degen Klaus                           B       3k    1831   1831    +20    18  T230723B 
   324  Tawussi Frank                         OD      3k    1830   1830    +39    50  T240518F 
   325  Bertram Gunnar                        H       3k    1829   1900    +12    70  T240427B 
   326  Gross Sebastian                       DA      3k    1828   1850     -1    18  T240413C 
   327  Chiaro Nico                           MA      3k    1823   1823    +31    21  T231028B 
   328  Gross Jonathan                        HD      3k    1822   1846    -24    26  T231028B 
   329  Kegelmann Mathias                     M       3k    1822   1872    -49    47  T240203F 
   330  Keles Engin                           B       3k    1819   1819     +3    38  T240518F 
   331  Mischler Georg                        M       3k    1819   1819    +32    36  T231118G 
   332  Schami Rashid                         M       3k    1819   1820     -1     2  T231125I 
   333  Kloss Hans-Georg                      Mei     3k    1819   1827     -9    14  T230729A 
   334  Hitziger Pascal                       B       3k    1819   1832    +21    33  T240224B 
   335  Tchoudovski Daniel                    ED      1k    1817   1817    +35    24  T240203F 
   336  Klingenberg Dario                     DA      3k    1813   1813    +13     5  T240316H 
   337  Sokolowsky Bernd                      ER      2k    1813   1905     -4   138  T240203F 
   338  Thoerner Vanessa                      PI      3k    1813   1813    +26    63  T240518F 
   339  Brunner Sebastian                     FUE     3k    1812   1812    +12     1  T231118G 
   340  Boretzky Michael                      F       3k    1812   1817     -5     4  T230729A 
   341  Huebner Horst                         USVD    4k    1809   1863    -43    57  T240504E 
   342  Gebert Peter                          B       4k    1808   1808    +74    41  T231125I 
   343  Kacwin Christina                      D       3k    1806   1903    -15    92  T240601B 
   344  Wuttke Thomas                         B       3k    1804   1804     +4     4  T240224B 
   345  Glass Ralph                           A       3k    1803   1843    -40    33  T240203F 
   346  Schaefer Heiko                        HI      3k    1802   1873     +4    28  T240525H 
   347  Kim Zion                              HH      2k    1801   1821    -19    22  T240316E 
   348  Goltze Michael                        CB      3k    1801   1818    -17    40  T231007H 
   349  Schomberg Karen                       MEE     3k    1801   1815     -1   222  T230930F 
   350  Paetzold Sebastian                    KA      3k    1800   1818     -4    23  T240518F 
   351  Hoeffner Konrad                       L       3k    1796   1806    -10    25  T230729A 
   352  Renz Alexander                        MS      2k    1794   1794    +48    12  T231021E 
   353  Selbach Soeren                        KA      3k    1793   1850     -6    26  T240530A 
   354  Madureira Isaac                       KA      4k    1792   1792    +55     7  T240106D 
   355  Tammen Rene                           HB      3k    1792   1792     -8    16  T230819F 
   356  Spadavecchia Domenico                 DA      3k    1790   1790    +11    13  T240601B 
   357  Schroeder Peter                       EUT     3k    1787   1875    -48    10  T240316E 
   358  Reinicz Thomas                        HD      3k    1785   1811    -26    18  T231028B 
   359  Blumberg Klaus                        BS      3k    1784   1799     +8   238  T231209M 
   360  Runkel Johannes                       ED      5k    1779   1779    +12    28  T240203F 
   361  Eifinger Michael                      MZ      3k    1779   1811    -24    28  T240601B 
   362  Christie Simon                        B       3k    1777   1777    -23     1  T231111G 
   363  Witten Helmut                         W       3k    1775   1787    -13    20  T231021E 
   364  Kinne Peter                           B       2k    1774   1774    +16    32  T231125I 
   365  Zoetzsche Hans                        L       3k    1771   1860     -6   132  T240504E 
   366  Migge Marc                            K       4k    1771   1771    +30    42  T231028B 
   367  Waschbichler Florian                  PA      4k    1771   1771     +1    14  T240311A 
   368  Holtermann Birger                     KA      3k    1769   1803    -10    54  T240427B 
   369  Sattelkau Martin                      B       4k    1769   1769    +53    79  T230723B 
   370  Herter Rainer                         HAL     4k    1769   1773     +7    12  T230916L 
   371  Jung Hermann                          B       3k    1767   1781    -13    33  T240224B 
   372  Bussas Martin                         KS      3k    1765   1787    -15    20  T230723B 
   373  Schreiber Axel                        FD      3k    1764   1787    +25    30  T240316E 
   374  Wahl Tobias                           HH      3k    1762   1770     -8    14  T231125I 
   375  Schneider Maximilian                  MD      4k    1757   1757    +37    12  T231028D 
   376  Baris Ferhat                          B       3k    1756   1795    -12    57  T231125I 
   377  Ponocheniuk Nazar                     F       3k    1754   1754    +19     2  T240518G 
   378  Boehme Friedrich                      HH      4k    1752   1752    +32     3  T240518F 
   379  Nikisch Karsten                       HB      3k    1749   1832    -25    74  T230729A 
   380  Rieger Angelika                       TR      4k    1748   1749     -1    83  T240420D 
   381  Langlotz Tobias                       J       3k    1746   1756     -9    30  T230930B 
   382  Wille Ole                             H       4k    1744   1744    +34    27  T240601B 
   383  Meier Bjoern                          BS      3k    1743   1750     -8    11  T231209M 
   384  Bodamer Michael                       BOT     4k    1742   1742    +30    92  T231021E 
   385  Kobayashi Riku                        B       2k    1738   1766     -6    43  T240525H 
   386  Kern Franziska                        KI      4k    1737   1737    +37    14  T240316E 
   387  Carrie Rene                           CO      4k    1736   1736    +42    10  T231125I 
   388  Dreesen Jan                           KI      5k    1735   1735    +43    27  T230617L 
   389  Tegtmeier Sarah                       AC      4k    1732   1752    -17   115  T240518F 
   390  Schwarz Carsten                       B       4k    1729   1729     +8    21  T240207A 
   391  Czech Aik                             MZ      4k    1728   1728    +28    26  T240518G 
   392  Heinicke Frank                        USCL    3k    1727   1765    -38    83  T240504E 
   393  Schwartz Manuel                       HRO     5k    1726   1726    +86    20  T240504E 
   394  Bussenius Christoph                   M       4k    1726   1726    +10    10  T240608B 
   395  Finke Kai                             HB      5k    1726   1726     -0     3  T240302I 
   396  Hillebrand Thomas                     HSK     4k    1725   1725     +4    23  T240420H 
   397  Bensel Naomi                          DT      5k    1724   1725     -1    71  T230729A 
   398  Quathamer Janntje                     KS      4k    1723   1737    -14    47  T230624B 
   399  Chamot Fabrice                        AC      5k    1723   1723    +47    34  T230729A 
   400  Dottan Immanuel                       B       3k    1722   1755    -27    49  T231007H 
   401  Horatschek Martin                     J       4k    1716   1724     -8    66  T230723B 
   402  Kraft Bernhard                        BN      5k    1714   1716     -1   178  T240316E 
   403  Dahmen Fabian                         BE      4k    1714   1714    +12    44  T230930F 
   404  Maak Stefan                           B       4k    1713   1713    +17     3  T230520I 
   405  Heinemann Daniel                      KA      4k    1712   1712    +12     1  T240511J 
   406  Henne Vitali                          B       4k    1711   1711    +48    19  T231007H 
   407  Qin Xuchuan                           KA      4k    1708   1708     +8     1  T240106D 
   408  Hebsacker Hannah                      HH      4k    1708   1736    -28    60  T240426A 
   409  Gerhaeuser Ulrich                     FO      5k    1706   1729    -24    39  T240518F 
   410  Rath Steffen                          M       4k    1705   1705    +48     8  T240608B 
   411  Ranft Donald                          L       4k    1702   1702     +5    24  T230729A 
   412  Narjes Mieke                          HH      5k    1700   1704     -4    27  T230723B 
   413  Ma Jingran                            M       4k    1699   1699     -1     1  T240608B 
   414  Mertens Carsten                       DD      4k    1698   1751    -52    19  T240406D 
   415  Hoffmann Tobias                       ED      5k    1698   1698    +47    10  T240203F 
   416  Arndt Robert                          DD      5k    1697   1697    +15     7  T240406D 
   417  Limbach Yvonne                        B       4k    1694   1729    -35   116  T240518F 
   418  Fuchsmann Thomas                      S       4k    1694   1694    -12     8  T230608A 
   419  Ulbrich Norman                        GI      4k    1693   1711     +3    56  T230723C 
   420  Sommer Wastl                          FUE     3k    1690   1731    -41    70  T240426A 
   421  Eckart Donald                         KS      3k    1688   1693     -5    11  T230624B 
   422  Cherif Anis                           M       4k    1688   1750    -32    20  T240608B 
   423  Lochmueller Henning                   KS      3k    1687   1687    +32    13  T240427B 
   424  Hauptmann Holger                      SLF     6k    1684   1697    -12    14  T230930B 
   425  Martin Reiner                         MTK     4k    1683   1783    -25    22  T240106D 
   426  Fluegge Klaus                         ED      3k    1681   1740    -29   111  T240203F 
   427  Dittberner Markus                     MS      6k    1679   1682     +5    44  T240420H 
   428  Osthaus Martin                        HB      5k    1678   1724     -2    39  T230729A 
   429  Dahmen Nils                           K       5k    1676   1676    +30     8  T230930F 
   430  Pamp Regina                           ED      4k    1675   1675    -25     1  T240203F 
   431  Kunisch Wulf                          H       3k    1671   1720     +2    88  T240427B 
   432  Abraham Hans                          HF      4k    1671   1746    -30    10  T240420H 
   433  Boerger Andre                         MZ      5k    1669   1669    +12     7  T240601B 
   434  Schloesser Franziska                  B       4k    1669   1687    -16    22  T231125I 
   435  Ebert Andreas                         L       6k    1668   1682    +43    69  T230909H 
   436  Huettel Sebastian                     DA      5k    1665   1665    +16    32  T240601B 
   437  Herbst Henning                        P       4k    1663   1663    +17    27  T240420H 
   438  Pak Lev                               H       4k    1662   1708     +1    37  T240518F 
   439  Tasci Tolgahan                        W       4k    1661   1661    -39     1  T230930F 
   440  Grambow Kai                           M       5k    1661   1676    -15    12  T240203F 
   441  Sajjadi Mehdi                         B       4k    1660   1666     -6    12  T231007H 
   442  Kremer Moritz                         AC      4k    1660   1660   +127     5  T240106C 
   443  Hosang Christian                      HAL     4k    1658   1707    -49    16  T230916L 
   444  Rieger Marc_Oliver                    TR      4k    1656   1699    -19    61  T240420D 
   445  Rupsch Norbert                        BO      4k    1654   1654    +33    12  T231125I 
   446  Conradi Heinz-Dieter                  HD      4k    1650   1676    -27    30  T240413C 
   447  Crispien Ilona                        TUE     4k    1649   1715    -21    74  T231227B 
   448  Schulze Marcel                        MD      4k    1649   1649    +81     9  T231028D 
   449  Rosenschein Fabian                    H       4k    1647   1671    -13    99  T240427B 
   450  Boehm Arthur                          KS      3k    1647   1647    +24    18  T240420H 
   451  Gerbach Peter                         USCL    4k    1646   1672    -26    19  T230916L 
   452  Heine Klaus                           WHV     4k    1642   1642     -9    14  T230527A 
   453  Lang Matthias                         MA      4k    1641   1674    -32    11  T231028B 
   454  Miller Anton                          A       5k    1639   1639     +8    17  T240608B 
   455  Michalewski Thomas                    HL      5k    1639   1639    +40    66  T230909H 
   456  Strach Pascal                         F       5k    1634   1634     +5    15  T240601B 
   457  Reis Jonathan                         B       5k    1632   1658     +5    18  T231125I 
   458  Krentz Tony                           HWI     5k    1631   1631    +31     8  T230909H 
   459  von_Buenau Kenneth                    HD      5k    1627   1627     +6    16  T240413C 
   460  Patzek Jaqueline                      F       5k    1623   1641    -18    13  T230902C 
   461  Bollhoefer Jonas                      xxxx    5k    1620   1620    +20     1  T230524A 
   462  Grossmann Herbert                     HB      5k    1615   1749    -51     6  T240316E 
   463  Hartig Silvia                         S       5k    1613   1613    +18    69  T240413C 
   464  Fahr Andreas                          B       4k    1613   1622     -7     4  T231125I 
   465  Kloepping Andreas                     PB      6k    1611   1611    +31    53  T230930F 
   466  Lipfert Karsten                       B       4k    1609   1708    -99    19  T230708F 
   467  Bartelt Thorsten                      B       5k    1607   1619    -11    36  T231125I 
   468  Hebsacker Steffi                      HH      5k    1607   1611     -0   172  T230729A 
   469  Spohn Christian                       BN      5k    1607   1607     +7    13  T240525H 
   470  Stalinski Emilia                      B       5k    1607   1630    -22    54  T231007H 
   471  Donner Lela                           M       5k    1602   1602    +27    24  T240530A 
   472  Richwien Martin                       HAL     5k    1600   1608     -8     5  T230916L 
   473  Werner Peter                          UL      5k    1599   1634    -35    78  T240608B 
   474  Witt Ingo                             Gre     8k    1599   1599     +7     2  T240525H 
   475  Dietrich Nikolaus                     B       5k    1598   1598     +9    33  T240525H 
   476  Sommer Michael                        EF      6k    1597   1597    +46     8  T230729A 
   477  Moesken Dietmar                       MD      5k    1596   1596    +27    28  T230729A 
   478  Molavipour Janjar                     B       5k    1595   1595     -5     2  T231007H 
   479  Gurke Michael                         KI      8k    1593   1593    +15    12  T230617L 
   480  Quathamer Frank                       KS      5k    1592   1592    +26    71  T240420H 
   481  Siggemann Juergen                     PB      6k    1592   1599     -7    11  T231021E 
   482  Hertzberg Christoph                   HB      5k    1591   1652    -53    54  T240518F 
   483  Jebe Lukas                            D       5k    1590   1625    +15     6  T230930F 
   484  Conradi Paul                          HH      4k    1585   1639    -23    65  T240518F 
   485  Kaiser Jeremy                         USCL    5k    1583   1583     +0     2  T240504E 
   486  Haack Thomas                          FL      7k    1582   1582    +29    27  T230617L 
   487  Langer Martin                         RE      5k    1581   1581    +27   221  T240420H 
   488  Schulte Anna-Lena                     RE      5k    1581   1626    -14    36  T240518F 
   489  Boldt-Strickler Luis_Nicolas          BN      5k    1577   1577    +27     3  T230617C 
   490  Reimann Matthias                      NDH     7k    1575   1575    +20    49  T230909H 
   491  Prehn Markus                          FUE     5k    1574   1574    -26     5  T240608B 
   492  Karch Jonas                           WI      5k    1573   1573    +18    22  T240518G 
   493  Schomberg Jan                         MEE     5k    1572   1656     -7   122  T230902C 
   494  Merk Guido                            HH      5k    1571   1583    -12   108  T230729A 
   495  Yu Amelia                             xxxx    5k    1568   1568    -32     1  T230729A 
   496  Staerke Karsten                       S       4k    1563   1568     -4     3  T240427B 
   497  Leissen Bastian                       MZ      5k    1562   1569     -6     8  T240518G 
   498  Winzer Matthias                       HH      6k    1562   1562    +37    22  T240316E 
   499  Zhao Weiyi                            HD      6k    1561   1561    +48    17  T240413C 
   500  Balduin Kalli                         B       5k    1560   1610     -6   153  T240525H 
   501  Alexandrovsky Michael                 Osna    6k    1557   1557    +45    13  T240330B 
   502  Laessler Pavel                        F       6k    1552   1552    +14    14  T240601B 
   503  Ruhnke Steve                          HST     6k    1548   1549     -1     5  T240518F 
   504  Jakoby Stefan                         B       3k    1546   1629     -9    44  T240525H 
   505  Asanovic Marijan                      B       5k    1544   1544     +2    41  T240525H 
   506  Frank Tobias                          B       6k    1541   1541    +49    11  T231125I 
   507  Mascher Adrian                        SI      7k    1537   1537    +55     5  T240420H 
   508  Braun Rudolf                          KM      6k    1535   1535    +11     4  T230723C 
   509  Nowack-Mai Joshua                     PB      5k    1533   1539     -6    14  T240420H 
   510  Liedl Markus                          M       5k    1532   1532    +25     3  T240203F 
   511  Xu Leon                               NE      6k    1529   1533     -3     6  T231003A 
   512  Lange Carl-Dietrich                   B       5k    1528   1528     +8     3  T231125I 
   513  Sichler Jakob                         HGW     5k    1527   1557    -30     4  T231111G 
   514  Aupperle Hans-Georg                   AC      7k    1525   1562    -36    39  T240106C 
   515  Kuznetsov Volodymyr                   B       6k    1522   1535    -13     5  T231007H 
   516  Carstaedt Clemens                     PF      6k    1521   1521     +2    52  T240525B 
   517  Zak Christian                         BST     6k    1519   1519    +19    38  T240504E 
   518  McGovern Terry                        BN      6k    1519   1536    +36     7  T230930F 
   519  Albers Mechthild                      OL      5k    1519   1519    +13     8  T230527A 
   520  Siebold Andrea                        F       7k    1514   1526    -13     5  T230902C 
   521  He Jinrui                             HD      6k    1506   1572    -66     2  T240601B 
   522  Severing Fenja                        B       7k    1506   1546     -3    59  T240316E 
   523  Kuemel Victor                         L       6k    1505   1505    +20     4  T240504E 
   524  Rosenthal Rainer                      FN      6k    1501   1501     +7    20  T230715B 
   525  Schafroth Gideon                      M       7k    1501   1501   +109     3  T240608B 
   526  Borgwardt Daniel                      B       5k    1500   1543    -17    41  T240525H 
   527  Ober Felix                            MS      7k    1498   1498    +68    15  T240518F 
   528  Furtner Thomas                        M       8k    1496   1498     -2    13  T231118G 
   529  Patommel Jens                         DD      8k    1493   1535    -42    13  T240406D 
   530  Held Martin                           EF      7k    1492   1492    +48     6  T240504E 
   531  Spinder Momme                         MZ      5k    1491   1537    -46    17  T240518G 
   532  Walter Frank                          DA      6k    1490   1490    -10     1  T230902C 
   533  Frieberg Dennis                       DA      8k    1486   1486    +59    18  T230729A 
   534  Lindauer Marius                       H       6k    1486   1486    -14     1  T230819F 
   535  Musoke Adrian                         KA      6k    1481   1481    -19     4  T240106D 
   536  Knetsch Jan-Christopher               MS      7k    1481   1481    +14     8  T240420H 
   537  Orben Frank                           A       6k    1480   1502    -22     2  T230723B 
   538  Abendroth Joerg                       M       5k    1479   1552    -44    32  T230729A 
   539  Brueckmann Thomas                     A       6k    1479   1496     +8    17  T240608B 
   540  Pohle Conny                           CLZ     6k    1478   1625    -45    88  T230729A 
   541  Zhou Yun                              M       6k    1478   1478    -22     1  T240608B 
   542  Bachmann Ruben                        xxxx    7k    1474   1474    +20     3  T230729A 
   543  Lechthaler Fabian                     MZ      6k    1469   1469    -31     5  T230610H 
   544  Schmidt Hauke_Ingmar                  FL      7k    1468   1493    -25    50  T230909H 
   545  Kuechemann Klaus-Boris                WOB     5k    1468   1468    +21    57  T240518F 
   546  Leierseder Lukas                      S       6k    1467   1495    -17    11  T240203F 
   547  Boddem Jost                           PLOE    6k    1466   1544    -43     9  T231209M 
   548  Harke Otto                            MA      6k    1463   1522    +37    53  T240601B 
   549  Ren Xinyu                             M       6k    1462   1476    -14     2  T240608B 
   550  Scheitler Karl                        ED      6k    1461   1507     +7   147  T240203F 
   551  Bechler Ludger                        DO      6k    1460   1563    -28    43  T240427B 
   552  Bertrand Steven                       H       6k    1449   1449    +50     2  T240427B 
   553  Yang Eduard                           F       7k    1448   1619    -18    28  T240518G 
   554  Fritsch Iwan                          GOE     8k    1448   1459    -11    18  T240427B 
   555  Sun Leou                              W       7k    1447   1450     +2    27  T240413C 
   556  Yelisavetska Hanna                    B       7k    1446   1446    +23    11  T240525H 
   557  Eliachevitch Victor                   OL      6k    1445   1445    -46    29  T230527A 
   558  Rachen Joerg                          DA      8k    1443   1443    +92     2  T240601B 
   559  Burghardt Uwe                         SN      6k    1442   1479    -36     3  T230909H 
   560  Hemker Henrik                         SI      7k    1442   1442    +37    29  T240518F 
   561  Banh Ngoc_Chi                         PB      9k    1438   1438    +18    26  T230723B 
   562  Bluemm Florian                        B       6k    1434   1434    +26     2  T230520I 
   563  Limbach Tobias                        W       6k    1433   1433    -67     9  T240420H 
   564  Waschkau Eric                         Inns    7k    1428   1428    +86     7  T240203F 
   565  Reiter Bernhard                       OS      7k    1425   1425     +1     3  T230715A 
   566  Maerlaender Robert                    TR      7k    1424   1424    +10     2  T240420D 
   567  Kapitzke Jonas                        DA      8k    1422   1422     +4    25  T240601B 
   568  Klebow Manuel                         SN      7k    1420   1420    +20     1  T230909H 
   569  Leth-Espensen Felix                   M       7k    1419   1419    +19     1  T231118G 
   570  Lamp Hanno                            KI      7k    1417   1421    +19    60  T230729A 
   571  Seidel Christian                      Rege    8k    1415   1427    -12     8  T240203F 
   572  Goral Andreas                         J       8k    1414   1414    +26    27  T230909I 
   573  Meng Philipp                          ES      7k    1412   1412    +12    10  T240530A 
   574  Engl Georg                            LA      7k    1412   1458     +9    44  T240309A 
   575  Schuman Bart-Jan                      Plie    9k    1412   1435    -24    23  T240203F 
   576  Heinz Juergen                         PL      7k    1411   1411    +40     2  T240504E 
   577  Brose Stefan                          HF      7k    1410   1523    -30    24  T231021E 
   578  Leyer Dennis                          BS      7k    1408   1408     +8     3  T231209M 
   579  Stumpenhusen Johann                   K       8k    1407   1407     +8    11  T230617C 
   580  Adorjani Tibor                        E       7k    1406   1406     -8    60  T230527C 
   581  Grotepass Christoph                   E       6k    1404   1529    -26    54  T230729A 
   582  Drissner Thomas                       MA      7k    1404   1404    +34    24  T230715B 
   583  Huentelemu Pablo                      xxxx    7k    1400   1400     +0     1  T231125I 
   584  Krueger Ralf                          TUE     7k    1393   1480    -10     7  T231230B 
   585  Kraus Carsten                         PF      6k    1393   1434     +3    54  T230729A 
   586  Severing Lynn                         KI      7k    1392   1444    -52    29  T230723B 
   587  Donle Michaela                        P       7k    1389   1436    -40    35  T231125I 
   588  Bauer Camilo                          FUE     9k    1387   1387    +46    19  T231118G 
   589  Uwira Oliver                          F       5k    1387   1387    +35    10  T231125I 
   590  Vagedes Jutta                         RE      8k    1384   1385     +1   169  T231209M 
   591  Schiefhauer Hendrik                   SW      7k    1381   1381    -19     1  T230923C 
   592  Leissen Joerg                         MZ      8k    1379   1413     -8     5  T240518G 
   593  Koch Stefan                           DD      8k    1377   1377    +77     2  T240406D 
   594  Strelsing Reinhard                    BOT     8k    1376   1376    +83     4  T240316G 
   595  Sievers Christian                     BS      8k    1376   1376    +60    31  T240518F 
   596  Aydin Can                             B       7k    1374   1374    -26     1  T230617F 
   597  Schmidt Daniela                       B       7k    1373   1405    -33    54  T231125I 
   598  Weidner Linus                         W       7k    1371   1371    -29    11  T230930F 
   599  Jungbauer Ralf                        ER      7k    1370   1370     +7    10  T230729A 
   600  Kraus Markus                          C       8k    1370   1370    +71    16  T240525D 
   601  Lindhorst Joerg                       SLF     7k    1370   1425    -55    37  T240203D 
   602  Eschke Holm                           B       7k    1367   1394    -26     2  T231125I 
   603  Lukin Robert                          J       7k    1366   1367     -2    25  T230909I 
   604  Klee Mara                             SB      7k    1361   1361    -39     1  T231028B 
   605  Bergmann Erik                         DO      8k    1360   1360    +60     1  T231021E 
   606  Berthold Paul                         B       8k    1359   1374    -15    28  T231125I 
   607  Wiatr Victor                          BO      8k    1358   1358    +56     2  T231021E 
   608  Willmann Thomas                       HAL     7k    1349   1349    -51     1  T230916L 
   609  Nies Detlev                           K       7k    1342   1396    -54     2  T230617C 
   610  Roeder Nicole                         HB      8k    1340   1367    -26    20  T240518F 
   611  von_Niebelschuetz Peter               M       7k    1339   1339    -61     1  T240203F 
   612  Zellmann Dennis                       BS      7k    1336   1336    +12     4  T231209M 
   613  Derenthal Kai                         HDL     7k    1335   1345    -10     2  T231028D 
   614  Tokarski-Mazur Jeremy                 A       9k    1335   1335     +5    11  T231118G 
   615  Bartsch Linus                         KA      8k    1331   1331    +61     5  T240413C 
   616  Ferencz Adrienn                       MZ      7k    1331   1331     +1    24  T240601B 
   617  Glass Paul                            J       6k    1328   1373    -31     5  T240504E 
   618  Baumgaertel Johann-Georg              xxxx    8k    1325   1325    +25     1  T230723B 
   619  Liedtke Matthias                      USCL    8k    1324   1324    +24     3  T240504E 
   620  Toepper Wiebke                        P       7k    1320   1430    -38    33  T240504E 
   621  Postulka Angela                       SN      8k    1316   1354    +17    36  T231007H 
   622  Leissen Eva                           MZ      8k    1316   1316    +49     6  T240518G 
   623  Xu Nico                               NE      7k    1315   1324     -9     7  T231003A 
   624  Fritz Lukas                           KA      8k    1310   1314     -4    12  T240525B 
   625  Behn Dietmar                          HH     10k    1310   1310   +123    12  T240316E 
   626  Schuller Thomas                       DA      8k    1309   1309     +9     1  T230610H 
   627  Chen Luxian                           ME      8k    1297   1297    +40    21  T231021E 
   628  Wiese Harald                          USCL    9k    1286   1286    +72     9  T240504E 
   629  Ruediger Guenther                     KS      7k    1286   1338    -52     4  T240316G 
   630  Kuehn Nerdy                           xxxx    9k    1284   1284    +84     1  T240316E 
   631  Kunze Michael                         SN      8k    1282   1282    +36    24  T230909H 
   632  Roehm Hendrik                         S       8k    1282   1282    -18     1  T230923C 
   633  Rueten-Budde Doerte                   HH      8k    1281   1340    -58    34  T230723B 
   634  Balsamo Jeffrey                       S       8k    1280   1280    -20     1  T230923C 
   635  Schleiss Siegmund                     HD      9k    1275   1306    +25     9  T240413C 
   636  Wohnig Sabine                         B       9k    1274   1274    +15   108  T240525H 
   637  Niederalt Christoph                   K       9k    1267   1267    +34     6  T240316E 
   638  Schillmoeller Jan                     KI      8k    1267   1267    -33     2  T230617L 
   639  Endrass Julian                        M       8k    1263   1263    -37     1  T231118G 
   640  Weber Timo                            DT      9k    1263   1263    +38    69  T240427B 
   641  Hubert Simon                          B       7k    1257   1267    +17    10  T240525H 
   642  Marcouillie Dorian                    FDS     9k    1256   1256    +21     4  T230715B 
   643  Palm Matthias                         HH      7k    1253   1289    -36    15  T240316E 
   644  Egold Anna                            D       8k    1247   1247    -53     1  T230902C 
   645  Steinbeck Christoph                   J       9k    1245   1245    +45     3  T230524A 
   646  Schmid Oliver                         HH      9k    1245   1245    +45     1  T240316E 
   647  Carstaedt Marlies                     MA      8k    1241   1276    -29    25  T240601B 
   648  Gossen Jonas                          K       9k    1238   1238    +38     4  T230617C 
   649  Lu Yuheng                             HD      8k    1233   1293    -27    31  T240601B 
   650  Merk Niklas                           J       8k    1220   1243    -23     8  T240504E 
   651  Kullik Bettina                        SN      8k    1216   1309    -73   131  T240406D 
   652  Breitenbauch Gudrun                   HH      9k    1215   1262     -7    73  T240518F 
   653  Braguinski Nikita                     B       8k    1212   1212    +27     2  T230827A 
   654  Vavra Thomas                          M      10k    1211   1212    +43    30  T240203F 
   655  von_Kitzing Eberhard                  HD      9k    1208   1208     +8     1  T240413C 
   656  Jarashneli Andrei                     E       8k    1203   1203     +6     8  T240420H 
   657  Daffertshofer Melanie                 Jena   10k    1198   1198    +98     1  T240504E 
   658  Zhang Anton_Tian_He                   D      10k    1198   1198    +49     6  T231028A 
   659  Hoese Isabel                          B       9k    1197   1197     -3     2  T230723B 
   660  Radke Christian                       B       9k    1196   1196    +30    22  T240224B 
   661  Aumer Andrea                          BS      9k    1194   1194    +40    20  T231209M 
   662  Sobecki Jacob                         DD     10k    1193   1193    +93     2  T240406D 
   663  Oezdemir Doruk                        HD      9k    1193   1200     -7     3  T240413C 
   664  Neueder Johannes                      ED     15k    1189   1217    -28    12  T240203F 
   665  Wacker Klaus                          DO     10k    1188   1292    +50   186  T240518F 
   666  Zimmer Michael                        EMD     9k    1187   1198    -12    27  T240504E 
   667  Li David-Weide                        NE     10k    1186   1186    +18     8  T231028B 
   668  Schneider Waldemar                    PF      9k    1186   1229    -43    27  T240413C 
   669  Much Soeren                           HAL     9k    1184   1184     +8     6  T230916L 
   670  Kuehn Martin                          B       8k    1183   1183     -4    15  T230520I 
   671  Chevalier Esther                      F       9k    1179   1216    -36    22  T240330B 
   672  Gruenler Paul                         USVD    9k    1178   1185     -7    24  T240504E 
   673  Pisani Gabriel                        ED     13k    1178   1178   +100     7  T240203F 
   674  Klein Carsten                         BN     10k    1177   1177    +39    15  T230617C 
   675  Fischer Merlin                        F       9k    1176   1176    -24     1  T240302I 
   676  Haeublein Juliane                     M       9k    1174   1174    +44     4  T240608B 
   677  Kraft Rainer                          USCL    9k    1174   1196    -15     4  T240504E 
   678  Zhong Liang                           E       9k    1172   1172     +1     9  T240420H 
   679  von_Buechau Daniel                    BB      9k    1169   1169     +5     2  T230608A 
   680  Luecking Thomas                       K      10k    1168   1168    +68     4  T240420H 
   681  Spoljaric Bozo                        M      10k    1167   1169     -2    33  T240203F 
   682  Gebert Oliver                         B       9k    1167   1167    +32    29  T231111G 
   683  Markus Sophia                         KA      9k    1165   1192     +9    14  T240413C 
   684  Peters Gerald                         HH      9k    1158   1176    -18     8  T240316E 
   685  Schulze Jens                          DO      9k    1158   1187     +6    26  T231021E 
   686  Rizig-Mursal Marcos                   DA      9k    1156   1194    -37     9  T240601B 
   687  Marischen Hubert                      SN      8k    1154   1224     -4    65  T231125I 
   688  Hilsky Rolf                           HVL    10k    1153   1153    +35     7  T240504E 
   689  Hoffmann Igor                         FFB    10k    1148   1148    +48     1  T240608B 
   690  Freudenberg Cedric                    RAT     9k    1147   1147    -53     6  T240427B 
   691  Zaroba Sonja                          B       7k    1147   1176    -20    70  T231007H 
   692  Beheim Bret                           L       9k    1144   1154    -10     3  T240504E 
   693  Soerensen Horst                       HL      8k    1143   1262    -54    87  T240316E 
   694  Breuer Jonathan                       xxxx   10k    1140   1140    +40     1  T230723B 
   695  Yuan Zhechang                         M      10k    1138   1138    +38     1  T230520H 
   696  Stadler Moritz                        xxxx   10k    1132   1132    +32     1  T230723B 
   697  Kulick Lukas_Paul                     HH     10k    1128   1128    +65    13  T240601B 
   698  Vitting Calvin                        HAL    10k    1124   1159    -34     2  T230916L 
   699  Goumas Constantin_Leon                TR     10k    1123   1123    +23     1  T240420D 
   700  Liu Nimo                              BO     10k    1115   1115    +15     1  T230520K 
   701  Waschipky Oskar                       L      11k    1112   1112     +2     6  T240224B 
   702  Sterzik Anna                          Jena   11k    1104   1104   +104     1  T240504E 
   703  Bergmann Frank                        HD      9k    1102   1224    -93     8  T240106D 
   704  Cherchesov Valentin                   MA     11k    1098   1098   +143     3  T240106D 
   705  Hua Lirong                            M      10k    1095   1095     -5     2  T240608B 
   706  Ruzicka Michael                       FR     12k    1094   1108    -14    37  T231125I 
   707  Heinze Thomas                         F      10k    1087   1087     +3    35  T240302I 
   708  Wang Haode_Julian                     BN      9k    1085   1085   -115     1  T230617C 
   709  Bumke Daniel                          B      10k    1081   1081    -19     2  T240525H 
   710  Bitzer Joachim                        M      10k    1078   1118    -40   113  T231118G 
   711  Bakhtizin Amin                        HH     10k    1066   1066    +46     2  T230909H 
   712  Ames Christoph                        ED     13k    1063   1066     -4     8  T240203F 
   713  Ebert Joerg                           USCL   10k    1056   1133    -60     6  T240504E 
   714  Quapil Valentin                       KA     10k    1055   1162    -44     4  T240106D 
   715  Tolke Anne_Kathrin                    HAL    10k    1054   1083    -29     4  T230916L 
   716  Trinkhaus Mario                       B      10k    1051   1051    +45    16  T231125I 
   717  Davis Connor                          L      10k    1051   1051    -49     1  T240504E 
   718  Kerscher Luis                         LA     11k    1046   1046     +3     8  T240302E 
   719  Dammrich Martin                       HH     11k    1045   1073    +42    10  T240316E 
   720  Igel Carsten                          PB     11k    1044   1044    +92    87  T240427B 
   721  Heide Ole                             DA     10k    1044   1186    -43     8  T230902C 
   722  Richter Stefan                        L      11k    1041   1049     -8    18  T240504E 
   723  Geisenhainer Andreas                  H      11k    1036   1036    +36     5  T240427B 
   724  Zagel Jasper                          B      12k    1034   1034    +79     4  T231125I 
   725  Matsumoto Iku                         WI     11k    1030   1030    +26    11  T240518G 
   726  Wahl Constantin                       HH     12k    1028   1050    -22    10  T240518F 
   727  Roth Johann                           DD     10k    1027   1027    -73     1  T240406D 
   728  Koenig David                          B      10k    1024   1042    +16    32  T240525H 
   729  Mai Sebastian                         F      13k    1023   1023   +139    23  T240518F 
   730  Holderied Marc                        TUE    10k    1022   1062    -16     5  T230923C 
   731  Wohnig Klaus                          B      10k    1021   1034     -6    75  T240525H 
   732  Drochner Ralph                        B      10k    1019   1053    -34    14  T240224B 
   733  Schumann Ralf                         DA     12k    1017   1017    +77    35  T240601B 
   734  Lutz Reinhard                         A       9k    1015   1015    -22     2  T230520H 
   735  Kleefeldt Minghao_Artur               F      12k    1004   1004    +37    15  T240530A 
   736  Maneggia Paola                        M      11k     999   1027    -28    39  T240203F 
   737  von_Buenau Tim                        L      10k     996   1066    -70     8  T230916L 
   738  Urban Fingal                          WI     11k     977    977    -23     1  T240518G 
   739  Ulate Ricardo                         WI     11k     976    976    -24     1  T240518G 
   740  Pittner Arwen                         B      10k     969   1105    -78    97  T240518F 
   741  Konold Michael                        WI     12k     943    943     +7    14  T240302I 
   742  Thach Marcel                          B      11k     942    969    -27     2  T231125I 
   743  Marz Leopold                          JIGS   12k     940    973    +75    62  E240321B 
   744  Mader Peter                           DA     12k     938    938    +75    20  T240601B 
   745  Tan Tan                               D      12k     938    938    +11     2  T240601B 
   746  Scheid Patrick                        M      11k     938    938    -62     1  T240203F 
   747  Rathe Valeska                         xxxx   11k     936    936    -64     1  T240316E 
   748  Schroeder Sarah                       B      12k     930    934     -4    13  T240224B 
   749  Lingenberg Hans-Martin                DA     11k     929    973    -45    18  T240601B 
   750  Pasedag Konstantin                    WI     12k     911    911     +2     3  T240601B 
   751  Raudin Vladislav                      xxxx   13k     911    911   +111     1  T240316E 
   752  Schwarz Angela                        RAT    12k     904    953    -49     7  T240420H 
   753  Hass Ulrich                           Str    13k     903    903    +66     3  T231125I 
   754  Lehm Holger                           B      11k     903    903    +24     4  T240525H 
   755  Fahr Christian                        DA     13k     900    900    +62     7  T240601B 
   756  Leins Jonas                           H      12k     892    892     -8     1  T240427B 
   757  Pritsche Elias                        DD     12k     892    892     -8     1  T240406D 
   758  He Chao                               ES     12k     891    913     +2     8  T240530A 
   759  Volkamer Finnegan                     MS     13k     881    881    +81     1  T240420H 
   760  Galeazzi Livia                        N      11k     876    934    -59     4  T240518F 
   761  Jaensch Paul                          OL     13k     875    875    +12     6  T240127G 
   762  Freitag Lukas                         JIGS   12k     873    913    -40    10  T240426A 
   763  Fernow Hannes                         B      12k     871    909    -39     2  T231125I 
   764  Petin Timur                           MA     13k     862    864     -2     6  T240413C 
   765  Tan Mengmeng                          D      13k     858    858    +22     2  T240601B 
   766  Juergens Wiebke                       HH     10k     852    943    +11    63  T240518F 
   767  Kogan Daniel                          M      14k     845    845    +33     2  T231118G 
   768  Gerdes Joern                          xxxx   12k     834    882    -27     7  T240309D 
   769  Bartsch Anton                         H      13k     832    877    -45     2  T240427B 
   770  Cobbe Alessandro                      M      12k     832    832    -68     2  T240608B 
   771  Steinsiek Ole                         DT     13k     830    830    +30     2  T240420H 
   772  Heine Stefan                          BS     13k     822    822     +6    10  T240518F 
   773  Schanda Ben                           HD     13k     814    814    +14     2  T240413C 
   774  Jacob Frank                           S      13k     812    812    +24     9  T240413C 
   775  Schloegl Johanna                      WI     13k     805    860    -56     6  T240518G 
   776  Donner Tarmo                          M      12k     803    905    +38    20  T240608B 
   777  Beck Frank                            A      13k     796    807    -11     6  T240608B 
   778  Salmen Peter                          PB     12k     790    839    -49    24  T240518F 
   779  Liang Ruth                            WOB    14k     786    786    +80    11  T240518F 
   780  Deecke Rasmus                         B      13k     782    782    -18     3  T240525H 
   781  Stern Elias                           B      14k     778    778    +57    11  T231125I 
   782  Wang Mei                              TR     13k     777    997    +21    61  T240420D 
   783  Mazanek Oliver                        DD     13k     763    847    -84    14  T240504E 
   784  Nolte Daniel                          DT     13k     762    813    -52     2  T240420H 
   785  Mueller Raphael                       MZ     14k     758    758    +58     1  T240518G 
   786  Valenti Anthony                       F      14k     754    754    +34     2  T240601B 
   787  Vigano Michele                        C      15k     739    739    +93     7  T240504E 
   788  Schulte Luzie                         M      13k     735    735    -65     1  T231118G 
   789  Rubaiko Anton                         C      14k     731    731    +57     3  T240504E 
   790  Pirsig Roman                          ED     15k     727    744    -17     5  T240203F 
   791  Welzel Hans                           OHV    11k     724    724    +10    12  T231125I 
   792  Schlienz Fabian                       DD     15k     714    714   +114     1  T240203F 
   793  He Tobias                             HG     14k     701    701     +2     3  T240302I 
   794  Kobbe Jonathan                        MA     14k     693    693    +14     3  T240413C 
   795  Ramacher Iris                         K      14k     691    807    +14    93  T240601B 
   796  Zietek Maria                          USCL   15k     678    678    +78     8  T240504E 
   797  Staehle Felix                         B      15k     669    690    -21     4  T231125I 
   798  Yi Shion                              B      17k     668    668   +119     4  T231125I 
   799  Moldenhauer Jonas                     DA     14k     644    670    -26     7  T240518G 
   800  Kook Sascha                           H      15k     631    631    +31     2  T240427B 
   801  Bruell Ingo                           PB     15k     598    598    +21    25  T240420H 
   802  Schaaf Emilia                         TR     17k     577    577   +164    16  T240413C 
   803  He Martin                             ES     15k     568    581    -13    10  T240530A 
   804  Zhang Xihan                           BS     15k     560    560    +87     5  T240427B 
   805  Seyb Susanne                          M      15k     560    560    -40     1  T240203F 
   806  Su Simon                              M      17k     549    571    -22     5  T240203F 
   807  Budak Emrah                           M      16k     543    592    +19     5  T240413C 
   808  Fraessdorf Sandy                      KA     16k     540    609    +39    25  T240504E 
   809  Saars Lennert                         OS     14k     538    538   +129     6  T240518F 
   810  Kegelmann Elena                       M      16k     536    536    +32     5  T240203F 
   811  Fu Jeffrey_Yifei                      MA     17k     509    509    +69     5  T240413C 
   812  Breitenbuecher Simon                  Jena   16k     504    504     +4     1  T240504E 
   813  Schumann Silvio                       DD     15k     501    501    -99     1  T240406D 
   814  Laudon Christopher                    USCL   16k     483    537    -55     2  T240504E 
   815  Turman David                          F      16k     474    504    +44    35  T240601B 
   816  Beheim Elliana                        L      17k     450    450    +78     3  T240504E 
   817  Mueller Katarina                      GOE    16k     447    447    -53     2  T240203F 
   818  Hildt Milana                          HH     20k     428    428    +55     4  T240518F 
   819  Schmidt Virginia                      B      17k     421    421    +21     2  T240525H 
   820  Nordt Yvonne                          KA     18k     408    408    +82     8  T240525B 
   821  Nahnsen Kenneth                       KI     18k     404    404   +104     1  T240518F 
   822  Wenz Kim                              KA     18k     403    403    +80     3  T240106D 
   823  Pues Martin                           E      19k     400    487    -86    12  T240420H 
   824  Liebert Andre                         C      18k     397    397   +199     5  T240406D 
   825  Kohr Markus                           DAH    18k     391    391    +91     1  T240608B 
   826  Blumenschein Lui                      HP     18k     385    401    -16     6  T240511J 
   827  Pantke Stefan                         xxxx   18k     381    381    +81     1  T240316E 
   828  Gerhards Lea                          TR     17k     379    414    -36    10  T240420D 
   829  Farwick Patrick                       RE     16k     375    478    -60     5  T240413C 
   830  Kleinle Malou                         JIGS   17k     372    451    -31    13  E240321B 
   831  Bruhn Andreas                         HH     16k     366    477   -112    24  T240316E 
   832  Graf_von_Westarp Vincent              xxxx   20k     356    356   +256     1  T240316E 
   833  Panagiotoglou Georgios                TR     18k     341    341    +41     2  T240106D 
   834  Marz Larissa                          JIGS   18k     341    341    +76    52  E240321A 
   835  Schulze Leonhard                      ED     18k     335    335    +42     3  T240511J 
   836  Naumann Mandy                         USVD   17k     306    431   -125     7  T240504E 
   837  Oelscher Tobias                       SI     20k     301    301   +166     4  T240420H 
   838  Milde Tabea                           KS     18k     295    295     -5     2  T240406D 
   839  Buehler Wilhelm                       KA     18k     293    324     +8    22  T240530A 
   840  Ma Martin_Jiuer                       LB     18k     291    343    -11     9  T240511J 
   841  Nitz Cordelia                         KA     19k     260    260   +105     6  T240106D 
   842  Zhang Xingyue                         KA     18k     259    328    -69     9  T240106D 
   843  Nagel Tanja                           KA     19k     246    259    +50     9  T240525B 
   844  Gelfert Bodo                          KA     20k     241    241   +141     1  T240413C 
   845  Qi Hejun                              HD     18k     239    239    -61     1  T240413C 
   846  Mandsfeld Sebastian                   B      18k     225    225    +16     6  T240224B 
   847  Wedde Renate                          BS     18k     208    208    +79    19  T231209M 
   848  Schreiber Simon                       FD     17k     203    306    -16     8  T240511J 
   849  Weippert Annika                       LB     19k     192    198     -6     3  T240413C 
   850  Widl Maria                            ED     18k     192    192   -108     1  T240203F 
   851  Hoffmann Joerg                        BCH    20k     176    176    +76     1  T240413C 
   852  Mascher Amelie                        KO     20k     174    174    +74     1  T240420H 
   853  Fippl Peter                           MZ     20k     171    171    +56     2  T240518G 
   854  Greve Katrin                          MS     19k     157    157    -43     1  T240420H 
   855  Lingenberg Timon                      DA     20k     150    150    +50     1  T240601B 
   856  Roettsches Dagmar                     MA     20k     143    143    +18     4  T240106D 
   857  Hensel Christiane                     SU     18k     124    311    -47    51  T240427B 
   858  van_Vliet Jonna_Deva                  NoCb   19k     103    103    +36     2  T240525I 
   859  Jin Letizia                           KA     20k      92    195     -9     3  T240413C 
   860  Ahrendt Lion                          L      20k      89     89    -11     1  T240504E 
   861  Sun Erik-Shixuan                      xxxx   21k      66     66    +66     1  T240316E 
   862  Rachel Jana                           KA     21k      62     62    +21     4  T240106D 
   863  Chen Yiping                           MA     20k      59     75    -16     3  T240106D 
   864  Carobolante Jonas                     F      20k      55     55    -45     1  T240302I 
   865  Lueth-Hamilton Charlie                xxxx   21k      54     54    +54     2  T240316E 
   866  Kobayashi Sho                         B      19k      12     38    -25    18  T240525H 
   867  Schreiber Oliver                      FD     22k       6      6    +51     3  T240316E 
   868  Horne Manuel                          WI     21k     -50    -50    -50     1  T240518G 
   869  Debernitz Alexandra                   USCL   25k     -57    -57   +343     1  T240504E 
   870  Oezdemir Can_Aras                     HD     22k    -135   -135    -35     1  T240413C 
   871  Duda Lukas                            Jena   25k    -167   -167   +233     1  T240504E 
   872  Mazanek Evelyn                        DD     27k    -170    -85    +24     6  T240504E 
   873  Doenitz Mian                          DA     23k    -174   -174    +65     4  T240601B 
   874  Su Leon                               M      20k    -182   -156    -27     5  T240203F 
   875  Reizner Benjamin                      B      22k    -190   -190    -90     2  T240525H 
   876  Han Kai                               TR     23k    -191   -191     +9     2  T240420D 
   877  Goette Paul                           HD     22k    -224   -224   -124     1  T240413C 
   878  Thebeau Corvin                        JIGS   20k    -233    -60   -173     4  T240426A 
   879  Baer Tobias                           DD     24k    -235   -235    +65     1  T240406D 
   880  Tzuhsu Huang                          B      25k    -237   -237   +117     3  T240525H 
   881  Lueth-Hamilton Anton                  xxxx   25k    -273   -273   +127     2  T240316E 
   882  Luetjens Pepe                         B      24k    -296   -296     +4     1  T240224B 
   883  Wirthmann Samuel                      DA     23k    -306   -245   -106     4  T240601B 
   884  Hildebrandt Ben                       xxxx   24k    -317   -317    -17     1  T231125I 
   885  Zinsser Winfried                      F      25k    -327   -327    +55     2  T240413C 
   886  Weippert Jonas                        LB     25k    -330   -330    +70     1  T240413C 
   887  Payne Andrew                          F      23k    -332   -332   -132     1  T240302I 
   888  Liu Yixuan                            TR     25k    -335   -335    +65     1  T240420D 
   889  Seck Tim                              F      25k    -355   -355    +45     1  T240302I 
   890  Asheshov Ace                          KA     24k    -366   -323    -43     6  T240106D 
   891  Richter Emmi                          L      25k    -367   -357    -10     2  T240504E 
   892  Post Felix                            TR     25k    -372   -372    +28     1  T240420D 
   893  Zinsser Angelika                      F      24k    -379   -310     +9     3  T240518G 
   894  Mall Noah                             HD     25k    -383   -383    +17     1  T240413C 
   895  Heister Gabriel                       HD     25k    -386   -386    +14     1  T240413C 
   896  Yildirim Levent                       xxxx   25k    -388   -375    -14     2  T240511J 
   897  Farwick Sarah                         AH     25k    -410   -410    -10     1  T240413C 
   898  Yilmaz Gaye                           HD     25k    -419   -419    -19     1  T240106D 
   899  Fu Eason_Yichen                       MA     25k    -422   -422    -22     2  T240413C 
   900  Ihle Melissa                          HD     25k    -422   -422    -22     1  T240413C 
   901  Wocher Laurenz                        M      25k    -427   -427    -27     1  T231118G 
   902  Ding Kexin                            TR     25k    -433   -433    -33     1  T240420D 
   903  Yang Yan                              TR     25k    -452   -452    -52     1  T240420D 
   904  Mazanek Julius                        DD     25k    -478   -441    -37     3  T240504E 
   905  Morgenstern Ralf                      S      25k    -518   -243    -95    11  T240316E 
   906  Loeffler Laurance                     NoCb   30k    -555   -555    +42     2  T240224D 
   907  Selzer Kilian                         H      25k    -567   -567   -167     1  T240427B 
   908  Jacobs Jan                            B      28k    -666   -666    +34     1  T240525H 
   909  Pittner Lena                          B      24k    -670   -338    -59    25  E240321B 
   910  Donner Taito                          M      28k    -720   -716    -20     9  T240608B 
   911  Jacobs Enno                           B      28k    -726   -726    -26     1  T240525H 
   912  Sanne Moritz                          B      29k    -734   -734    +21     2  T240525H 
   913  Wirthmann Jonas                       DA     25k    -786   -539   -139     3  T240601B 
   914  Stein Theodor                         B      30k    -806   -806    +94     1  T240525H 
   915  Krause Luna                           B      30k    -851   -851     +8     3  T240224B 
   916  Puse Takuto                           B      30k    -863   -863    +37     2  T240525H 
   917  Oldag Rene                            Neuk   30k    -900   -900      0     1  T240518F 
   918  Richter Eddi                          L      30k    -900   -900      0     2  T240504E 
   919  Tilger Tobias                         B      30k    -900   -900      0     1  T240525H